15 Aralık 2018 15:12

Mıderahatsızlıgı

rahatsıLıgı Hocam saygılar mide için Dr gavıscon sürüp verdi bu ılacın15gunden fazla kullanılmasının alımunyum yüzünden sakıncalı olduğunu okudum alımınyumsuz mide şurubu yokmu ger çekten alüminyum alzhemır yaparmı renne hapı ıcecem oda aynı formuldemı onerınıze tesekkurler Gizle *** *** ** / Çılgın

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Ünal Zağlı
Tıbbi Farmakoloji

Oncelikle gecmiş olsun Gaviscon likit içeriğinde 250,00 mg sodyum aljinat ve 133,50 mg sodyum bikarbonat ve 80 mg kalsiyum karbonat, bulunmaktadır ve görüleceği üzere "alimunyum hidroksit" bulunmamaktadır. Ayrıca Alimunyumun Alzheimer'a neden olduğuna dairkesin kanıt yoktur. Bu açıdan ğüvenle kullanabilirsiniz ancak sık ve uzun süre kullanımı rebound asit denen midenin daha fazla asit salgılamasına neden olabilir. Bu nedenle tedavide tekbaşına kullanılması çok önerilen bir durum değildir. Iyi günler https://kt.ilacprospektusu.com/ilac/*** *** **-gaviscon-likit-kt

15 Aralık 2018 16:23