ks
Soru Sahibi
25 Aralık 2019 11:35

Mide ameliyatı hakkında

19 yaşında 165 boyundayım 2 kez 20 kilo verdim geri aldım 90 kiloyum mide ameliyatı yaparlarmı kilo vermekten çok sıkıldım artık

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Sude, BKI değeri 35’in üzerini ameliyat yapıyorlar. Senin BKI değerin 33. Ama başvuracağın cerrahlardan biri yapmazsa öteki mutlaka ameliyatını yapar. Ben senin yaşın ve kilonda bir insana kesinlikle önermem. Diyet sürecini operasyon sonrasında yine kendin yönetmek zorundasın. Ameliyat olacağım, kendiliğinden kilolar gidecek anlayını benimsersen ilk etapta giden kilolar yine geri gelecektir. Sana tavsiyem kendini toparla, zaman ver, ve bunu yapabileceğine inan, sonuna kadar devam et

8 Ocak 2020 12:09