AM
Soru Sahibi
22 Mart 2014 12:31

mesaj

slm.42 yaşındayım bursada yaşıyorum şu ana kadar bir psikiyatriye gitmedim .çünkü anti deprasan bağımlısı olmak istemiyorum aslında.benim sorunum doğuştan kekemelik hastasıyım bunun verdiği travmalar oldukça fazla aşagılık kompleksi.özgüven eksikliği dikkat eksikliği ve mutsuzum.geçtiğim yıl bel fıtığı ve hepatit be ya bağlı karaciğer sirozu olduğumu öğrendim.dahada kötüleştim uyumada zorlanıyorum.3 yıllık evliyim hala ilişkiye giremedik defalarca urologlara gittiğimde bir sorun bulamadılar eşimde ve bende.benim sorum öncelikle ne yapmam lazım.ve kekemelik hastalığı için devletin verdiği özür oranı nedir.bunu sormak istedim.iyi günler dilerim..

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar Murat Bey, Anlattığınız kadarıyla problemleriniz bir zincir şeklinde ilerlemiş ve birbirini etkileyen durumlar gibi. Bu nedenle bir alanda sağlanan olumlu gelişmeler mutlaka diğer alanları da olumlu olarak etkileyecektir. Psikoterapi ve konuşma terapisi desteği almanız size oldukça fayda sağlayacaktır. Bu şekilde başlayabilirsiniz. Yaşadığınız cinsel sorunla ilgili olarak da cinsel terapi konusunda uzman bir kişden cinsel terapi desteği alınabilir. Ancak öncelikle bir psikolog tarafından yüzyüze değerlendirilmeniz iyi olur ve konunun sizin için aciliyetine göre, bir yerden başlanılabilir. Psikolog yaptığı değerlendirmeler sonucu gerekli yönlendirmeleri yapacaktır . Sizin durumunuzda ilaç tedavisi zorunlu değil gibi gözüküyor ancak sizi görmeden kesin birşey söyleyemem. Yine psikologla bu konuyu konuşabilirsiniz. Sevgiler Özür oranıyla ilgili bulunduğunuz ilçedeki Rehberlik Araştırma Merkezine (RAM) başvurursanız, daha sağlıklı yanıt alırsınız, bu konuda sizi yanlış yönlendirmek istemem.

24 Mart 2014 23:10