YN
Soru Sahibi
11 Mart 2011 15:40

Merhabalar ; bir buçuk aylık hamileyim. İştahım İnanılmaz derecede açık dah

Merhabalar ; bir buçuk aylık hamileyim. İştahım İnanılmaz derecede açık daha şimdiden 3 kilo aldım.Daha fazla kilo almadan kontrollü ve sağlıklı bir hamilelik geçirmem için nasıl beslenmemi önerirsniz?Ekmek kilo almama sebep alıyor, ekmek yemesem çocuk için herhangi bir sıkıntı oluşur mu?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Nurgül Hanım, Öncelikle doğum öncesi kilonuzun kaç olduğunu bilmekte ve ona göre bir hedef belirlemekte fayda var. Eğer ekmek tüketiminizin dışında basit şeker içeren yiyecekleri de tüketiyorsanız onları kesmenzi tavsiye ederim. Ekmek karbonhidrat ve B vitamini gereksinimiz için gerekli, beyaz ekmek yerine tam buğday ekemği tercih edebilirsiniz. Ama miktarının ne olacağı ile ilgili şehrinizde bir diyetisyene başvurabilirsiniz. Geçmiş olsun.

11 Mart 2011 17:21