KM
Soru Sahibi
22 Ağustos 2009 17:36

Merhabalar.. Ben sivilcelerim için doktora gittim ve bana sivex losyon ve a

Merhabalar.. Ben sivilcelerim için doktora gittim ve bana sivex losyon ve acnelyse krem verdi. Kremi gece,losyonu sabah kullan dedi.Ben dediği gibi 3 gün kullandım.Yüzüm çok soyuldu ve kızarmaya,acımaya başladı.Sonra kremi buraktım.Şimdi yanaklarım kıpkırmızı. Kremi bırakalı 3 gün oldu.Bugün yanma ve kaşınma yok.Ama daha önce çok kaşınıyor,yanıyor ve aciyordu. Yanaklarım için bepanthen merhem aldım. Ne yapmalıyım? Ne kullanmalıyım? Kızarıklıklar geçecek mi?... Şimdiden teşekkürler..

0
1 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (1)

Sayın ilgili, Niye bunları gittiğiniz doktora sormuyorsunuz? Çünkü sizi gören ve ona göre ilaç veren o.Diğer taraftan bütün dışarıdan kullanılan sivilce ilaçları yüzü kızartabilir.Bu mühim değildir.Birkaç gün ara vererek bu giderilebilir.Kızarıklık muhakkak geçer. Tekrar doktorunuza kontrola gitmenizi ve çekinmeden şikayetinizi söylemenizi öneririm. Sağlık dileklerimle. Prof. Dr. Nuran Atmanoğlu ( Cildiye Mütehassısı)

22 Ağustos 2009 18:27
Prof. Dr. Nuran Atmanoğlu
Prof. Dr. Nuran Atmanoğlu Dermatoloji

Yazar toplam 10291 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Cildiye Biyopsi sonucu Prof. Dr. Nuran Atmanoğlu
Pemfigus suphesi Prof. Dr. Nuran Atmanoğlu
cilt kuruluğu Prof. Dr. Nuran Atmanoğlu
Ayak siğili Prof. Dr. Nuran Atmanoğlu
Vitiligo için ne yapmalıyım Prof. Dr. Nuran Atmanoğlu
Dermatoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Şebnem Utku Dermatoloji
Etiketler
Aknesivilce
Facebook Twitter Instagram Youtube