ÖG
Soru Sahibi
1 Nisan 2011 11:19

Merhabalar Aslı Hanım İsmim Gökhan . Kızım Göklal 22 aylık bir bebek . we

Merhabalar Aslı Hanım İsmim Gökhan . Kızım Göklal 22 aylık bir bebek . web sitelerinden anladığımız kadarıyla kızım 2 yaş sendromu yaşıyor . Ancak bazen iş çıkılmaz noktalara geliyor hatta annesi ile kavga halimiz bile oluyor . sorunumuz özellikle gece uyku ve yatma saatleri . 1 ay öncesine kadar yatağında uyuyan kızım artık odasına dahi girmek istemiyor hatta kucağımızda yürüken uyumak istiyor yapmayınca kıyamet kopuyor. ağlamakrizleri yaşıyor titriyor geriliyor . sormak istediğimkızım bu nöbetleri yaşarken biz neler yapmalıyız . Bıraklım ağlasın mı rahatlayıp yorulana kadar , yoksa telkinlerde bulunalım mı telkin etmemiz gerekiyorsa ne yapmalıyız. şimdiden çok teşekkürler . değerli vakitlerinizi ayırdığınız için.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Aslı Akaltun
Pratisyen Hekimlik

merhaba.....En doğrusu bir pedagoga götürmeniz ama ,benim fikrimi soruyosanız,çocuğu kendi odasında yatırmaya devam edin..ağlasada bisüre sonra yorulur ve susar....çocuklar istediğini alma ihtimali olduğunu bildiği sürece ,bunu kullanır.ama siz kararlı olur ve ağlamalarına kulak asmazsanız,pes eder....telkin konusunda bir pedagok a danışmanızı tavsiye ederim...iyi günler....

1 Nisan 2011 14:13