BB
Soru Sahibi
28 Şubat 2011 16:08

merhaba.Yaklasık 4.5 aylık kızım emmeyı reddetmeye basladı.Uykuluyken bıraz

merhaba.Yaklasık 4.5 aylık kızım emmeyı reddetmeye basladı.Uykuluyken bırazcık emıyor onun dısında aglıyor ve basını memeden uzaklastırıyor.Sagdıgımda sutum de cok fazla cıkmıyor.1 hafta oncekı kontrolunda ayda 730 gr almıstı.4 aylık kılosu 6.5 kılo.Kızımı tekrar memeye alıstırmak ıcın ve sutumu arttırmak ıcın neler yapabılırım.Tesekkurler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Levent Yıldırımyılmaz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

ÖNCELİKLE EMZİRMEYE ISRARLA DEVAM ETMENİZİ ÖNERİRİM.ANCAK BAZI BEBEKLER BU AYLARDA SİZİN BEBEĞİNİZ GİBİ ANNESİNİ EMMEK İSTEMİYOR VE ÇOĞUNLUKLA EK GIDAYA GEÇİŞ DÖNEMİ OLAN BU DÖNEMDE EK GIDALARI ALMAYA BAŞLAYAN BEBEKLER ANNE SÜTÜNÜ BIRAKIYORLAR.EMZİRMEDE ISRARI DENEYİN.

28 Şubat 2011 16:42