GE
Soru Sahibi
6 Nisan 2019 09:33

merhaba hocam

hocam merhabalar,annem 73 yaşında yaklaşık 15 yıllık kronik taşıyıcı hepatit c hastası.şimdiye kadar kontrollü bir şekilde herhangi bir tedavi olmadan bir sıkıntısı olmamıştı.on gün önce devlet hastanesinde yapılan ultrason incelemesinde pankreas gövdesinde 38*25mm boyutlu splenik ven ile yakın komşulukta hipoekoik solid lezyon izlendi,dinamik kontrastlı mr ile değerlendirilmesi önerilir demiş.kan tahlili olarak CEA:61.37 CA 19-9:21.57. çıkmış..şuanda başka bir uzmana götürmedik bu sonuçlara göre kesin kötü huylu pankreas kanseri diyebilirmiyiz,hafif şekilde mide ve karaciğer bölgesinde ağrılar olduğunu söylüyor biraz kilo verdi ve biraz iştahsızlık ve bazende sırtında ağrı olduğunu söylüyor,bunun tam bir tedavisi yok sanırım,dinamik mr çekilirken vücuda verilen sıvı eğer varsa bu hastalığı iyice tetiklermi hocam,ameliyatı kaldırabileceğini düşünmüyorum..ne önerirsiniz hocam teşekkürler....

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Halil Genç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

MR raporunu isteyen hekime gösterelim ayrıca MR da verilen ilacın söylediğiniz gibi bir yan etkisi olmaz ancak henüz tanı yokken yorum yapmak uygun olmaz geçmiş olsun

6 Nisan 2019 15:51