SB
Soru Sahibi
14 Ocak 2011 16:32

merhaba hocam.Ben size Siirt ilinden yazıyorum.benim 15 yaşındaki kızımın 2

merhaba hocam.Ben size Siirt ilinden yazıyorum.benim 15 yaşındaki kızımın *** *** ** tarihinde çekilen MR aynen böyle.sol serebellar hemisfer anterosuperior kesiminde T1 hipointens.T2 hiperintens yaklaşık 15X10 MM boyutta,post Gd serilerde belirgin kontrast tutulumu göstermeyen low grade glial Tm ile uyumlu lezyon izlenmiştir.Lezyon 4.ventriküle sol posterolateralden bası yapmaktadır..Siz tedavi için ne önerirsiniz.amelitamı,takipmi yada ne kadar büyülükte ameliyat olması lazım. teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cüneyt Temiz
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Sayın Beşir Sevilgen, Hastayı görmeden, tedavi önermem biraz zor. Ama bu tür düşük gr. li glial tümörler,boyutları küçük olmak şartıyla, takip edilebilir. Bana ulaşmak isterseniz *** *** ** nolu telefonu arayabilirsiniz. Saygılarımla

26 Ocak 2011 10:09