KH
Soru Sahibi
26 Mart 2011 12:09

merhaba hocam ben 18 yaşındayım belim sürekli kambur duruyor düz durmaya ça

merhaba hocam ben 18 yaşındayım belim sürekli kambur duruyor düz durmaya çalışırsam zorlanıyorum ve bir süre sonra belim ağrıyor.babamın beli de benim belim gibi kambur acaba ırsi midir?nasıl düzeltilir.yardımcı olur musunuz?

1 cevap
Cevaplar (1)

belim derken sırt kısmından mı bahsediyorsunuz? kamburluk ırsi değildir. tamamen duruş bozukluğuna bağlı olarak ortaya çıkar. yaş itibariyle sürekli aynı pozisyonda durup ders çalışıyorsanız yada bilgisayar kullanıyorsanız bu durumu tetiklersiniz? sırt kısmınızı güçlendirecek egzersizler yapmalısınız. plates ve yüzmeyi öneririm. platesi bir fizyoterapistten almanız olası sakatlıkları önleyecektir.

26 Mart 2011 16:46