GN
Soru Sahibi
12 Kasım 2007 13:49

merhaba. flep kaldırma yöntemi ile yapılan hymenoplasti ne kadar güvenilir

merhaba. flep kaldırma yöntemi ile yapılan hymenoplasti ne kadar güvenilir ve başarı şamsı nedir acaba ismail bey? bazı doktorlar geçici yöntemi tavsiye ediyor karar vermek zorlaşıyor da.. teşekkürler ve iyi çalışmalar..

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. İsmail Mete İTİL
Kadın Hastalıkları ve Doğum

kızlık zarı tamiri için özel bir yöntem yoktur, çünkü tamiri diye bir şey yoktur aslında ..bu çok ince bir doku parçasıdır.tekrar repare edilmesi için önerilen bir ameliyat da yoktur. o nedenle önerebileceğim bir yöntem yok. selamlar

12 Kasım 2007 18:01
GN
Soru Sahibi

Hocam İlginize teşekkürlerUzmanlar farklı görüşler sununca ne yapacağımı şaşırmış durumdayım...Neden böyle farklılaşmalar oluyor acaba görüşler arasında? size bir estetik cerrahi profesörünün yazısından bir alıntı gönderiyorum.. "Kızlık zarı ya da himen, lokal anestezi altında hastanın kendi dokuları kullanılarak tekrar oluşturulabilir ya da onarılabilir. Onarım için daha önceki cinsel ilişki sayısının çok fazla önemi yoktur. Yapılan operasyon kalıcıdır. Herhangi bir iz kalmaz. Eriyen dikişler kullanıldığından dikiş alma problemi yoktur."

12 Kasım 2007 18:19
Prof. Dr. İsmail Mete İTİL
Kadın Hastalıkları ve Doğum

şimdi bu estetik cerrahı bu işi yaptı diyelim ve adli bir sorun oluştu ve şikayet oldu.aynı cerrah bu kişi kızdır diyebilir mi? diyemez.ozaman nasıl tam tamir oluyor. yani bu ameliyat liteartürde yeri olan bir yöntem değildir. kızlık zarının sorun olduğu ülkelerde bu alanda da bir sömürü ve ticareti mevcuttur.benim yağpabileceğim ya da ilgileneceğim bir konu değil.

13 Kasım 2007 13:51