TN
Soru Sahibi
2 Nisan 2011 05:10

Merhaba Figen hanım, yaklaşık 2 sene önce eşimin kansere yakalanmasıyla ber

Merhaba Figen hanım, yaklaşık 2 sene önce eşimin kansere yakalanmasıyla beraber uyku sorunlarım başladı.. Geceleri kalkıp birşeyler atıştırır oldum.. Bu zamanla baya arttı, sık sık uyanıyorum! Hatta bazen uyanıp birşeyler atıştırdığımı bile hatırlamıyorum! Farkında olmayabiliyorum! Bundan dolayı çok aşırı kilo da aldım! Gecelerim gündüz oldu, sabaha kadar oturuyor sonra 3-4 saat uyuyorum.. Sinirlerimi de çok etkiliyor.. aslına bakarsanız ağır depresyondayım ama uyku sorunumu bir türlü çözemiyorum, özellikle gece atıştırmalarım beni çok üzüyor! Ne yapabilirim? Bir tavsiyeniz var mı? Teşekkür ederim!

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Nazlı Hanım, Öncelikle çok geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda atlatırsınız. Yeme durumunuz biraz psikolojik gibi duruyor, bu yüzden bir psikoterapi almanızı öneririm, zor bir süreçtesiniz. Bunun yanında yine de insülin seviyelerinizi görmek adına bir dahiliye uzmanıyla görüşerek şeker yüklemesi yaptırabilirsiniz. Yemekle ilgili olarak gece şekerli yiyecekler yemek yerine yoğurt, yağsız süt gibi protein içeriği olan ürünleri tercih etmek ve mide kapasitenizi dolduracak salatalık, sıklıkla olmamakla birlikte havuç gibi kalorisi düşük ürünleri tercih edebilirsiniz. Geçmiş Olsun.

5 Nisan 2011 11:35