BU
Soru Sahibi
28 Mayıs 2011 00:57

merhaba doktor bey, ben 10 yıldır sedef hastasıyım cinsel organımda sedef

merhaba doktor bey, ben 10 yıldır sedef hastasıyım cinsel organımda sedef çıktı bende dokturuma danışmadan elasolic isimli ilacı cinsel organımda da kullandım. sedef geçti ama daha sonra siğile benzer şeyler oluştu 5-6 adet siğil gibi ve hepsi dip dibe çıktı daha öncede benzeri bir durum olmuştu ve ben yine aynı ilacı uygulamıştım o zamanda et beni tarzında birşey oluşmuştu o duruyor. birde bunlar eklendi. benim sorum sedef siğile dönüşebilir mi? ve yine sedef etbeni oluşturabilir mi? utandığım için doktora gidemedim. cevabınızı merakla bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim

0
1 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (1)

Merhaba Ulaş Bey Sedef siğile çevirmez ama sedef ilaçları siğil virüsünü yani HPV'yi tetikleyebilir. Kortizon içeren ilaçlar olduğu için kuluçka halindeki HPV ortaya çıkıp büyüme yapabilir. Size tavsiyem kısa zamanda bir dermatoloji uzmanına başvurmanız çünkü kendi haline bırakırsanız artma ve yayılma ihtimali yüksek. Geçmiş olsun

28 Mayıs 2011 10:14
Uzm. Dr. Sertaç Sever
Uzm. Dr. Sertaç Sever Dermatoloji

Yazar toplam 1630 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Dermatoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Pınar Koç Dermatoloji
Etiketler
Penil problemler
Facebook Twitter Instagram Youtube