KL
Soru Sahibi
23 Ekim 2008 19:10

merhaba ben bundan 6 sene önce dedemi kaybettim ve ondan sonra bende bayılm

merhaba ben bundan 6 sene önce dedemi kaybettim ve ondan sonra bende bayılmalar başladı dr gittik sinirsel denildi ve 6 sene sonra gecen sene kurban bayramında tekrarr rahatsızlandım bayılıyodum uyanınca sinir krizi gecirip aglıyodum sonra adımı bile hatırlamıyodum 6 ay kadar tedavi gördüm ve dr lar duygu durum bozoklugu dedi.evden kactım kollarımı kestim vs sonra baya düzeldim ama son 2 haftadır tekrarr başladı daha dogrusu bebegimi düşürdükten sonra içim daralıyo nefes alamıyom aglıyorum ve cts günü intihar ettim ilac içtim o an ölmek istedim napcamı bilmiyorum içim daralıyo sinirlerim bozuk aşırı alınganlık korkuyorum tekrarr aynı şeyleri yaşamaktan şuan dr gitmiom ilacda kullanmıyorum sizce ne yapmalıyım bu hastalıgımın tekrarrlaması demekki cvplarınız için sagolun başarılar

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

evet hastalığınız tekrarlamış durumda . en kısa zamanda tekrar doktora gitmeniz ve tedavinizin başlanması gerekiyor. aksi hallerde hastalık sizi fazlasıyla yıpratacak. hastalığınız sürekli doktor kontrolü ve tedavi gerektiren bir hastalık. tedavininin amacı iyileştirmek ve hastalığın tekrarlamasına engel olmak. bu yüzden de tedavinizi kendinizi iyi hissetseniz bile hastalığın tekraralamaması için devam ettirmeniz gerkir.

26 Ekim 2008 23:04
KL
Soru Sahibi

merhaba bugun erenköyde pskiyatri dr gittim dr beni yatırmak istedi fakat ben istemedim ve bana kişiliğini kaybetmişsin dedi kişiliğini ortaya cıkarmalıyız ded ve 15 arayla iğne verdi bide hap verdi riper bide şsbrex yazıo galiba yazısını okuyamadım ilaclarıda yarın alcam sizce bu ilaclar ne için dr bana tekrarr intihar edebilirsin buyüzden yatmalısın dedi cvp merhaba bugun erenköyde pskiyatri dr gittim dr beni yatırmak istedi fakat ben istemedim ve bana kişiliğini kaybetmişsin dedi kişiliğini ortaya cıkarmalıyız ded ve 15 arayla iğne verdi bide hap verdi riper bide şsbrex yazıo galiba yazısını okuyamadım ilaclarıda yarın alcam sizce bu ilaclar ne için dr bana tekrarr intihar edebilirsin buyüzden yatmalısın dedi cvp için teşekkürler başarılar.

31 Ekim 2008 20:34

ilaçları tam olarak anlayamadım ancak doktorunuz intihar riskiniz nedeniyle ilaç başlamış sanırım. şikayetlerinizi bilemediğim için dah ayrıntılı yorum yapamam. bu ilaçla duygulanım bozukluğu denilen durumlarda kullanılır ve çok iyi sonuçlar verir. ilaçlarınızı kullanıp düzenli kontrollere gitmenizi öneririm

3 Kasım 2008 20:09
Dr. Öğr. Üyesi Özlem Mestçioğlu
Dr. Öğr. Üyesi Özlem Mestçioğlu Psikiyatri

Yazar toplam 564 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Psikiyatri İle İlgili Diğer Uzmanlar
Dr. Gülşah Çetin Psikiyatri
Dr. Zafer Subaşı Psikiyatri
Facebook Twitter Instagram Youtube