YA
Soru Sahibi
8 Aralık 2009 17:32

Merhaba 5-6 aydır sürekli uykudan uyandığım andan itibaren gün boyu uyku se

Merhaba 5-6 aydır sürekli uykudan uyandığım andan itibaren gün boyu uyku sersemliği bazende hafif baş ağrısı şeklinde yakınmalarım var.Bazende bulanık görüyorum.Mr çektirdim hiç birşey çıkmadı.Fakat uyku düzensizliğim var ve bilgisayar başında çok vakit geçirioyrum. Bundanmı kaynaklanıyor acaba yada boynumda bazen ağrı oluyor boyundan kaynaklanan birşeymi teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Utku Ogan Akyıldız
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Uyku bozuklukları ve uyku düzensizliği güniçi sıkıntılara neden olmaktadır. Bu nedenden ötürü ilk başta organik nedenlerin araştırılmasındansa düzgün bir uyku hijyeni uygulaması faydalı olacaktır. Buna ek olarak eğer horlama, güniçi uyku hali ve gece uykuda nefes alıp vermekte durma varsa, gece idrara çıkıyorsanız ve sabah başağrıları oluyor ise uyku apne sendromu açısından uyku merkezlerinde değerlendirilmenizde fayda vardır. Uyku ile ilgili bilgileri http://www.tutd.org.tr/ adresinden bulabilirsiniz. Geçmiş olsun...

8 Aralık 2009 19:10