MB
Soru Sahibi
30 Ekim 2009 12:41

merhaba 3 yaşında oğulum var.bir yıl önce kulak arkasında ve boynunda lenf

merhaba 3 yaşında oğulum var.bir yıl önce kulak arkasında ve boynunda lenf bezleri şişti.bir çoğu indi 2 tane kaldı(1*1)(1*2).3ay önce biyopsi yapıldı ve önemli bir şey yok dendi.her ay kontrole gidiyoruz.şişme nedenini bulamadılar.bu arada sürekli kan testleri yaptırıyorlar.bu lenf bezleri inmeyecekmi böyle mi kalacak.buların zararı yokmu.teşekürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Derviş Tosun
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

ateş terleme iştahsızlık kilo kaybı büyüme geriliği belirtilerinden hiçbiri yoksa ve biopsi sonucu da reaktif olarak değelendirildi ise htakip etmek dışında bir önerim yok Her ay değil de 3 ayda bir izlem daha iyi olur .Bu tip vakalara genllikle 7 yaşından sonra gerileme gösteriyor.

31 Ekim 2009 19:12