ÖN
Soru Sahibi
18 Eylül 2020 16:46

Menisküs ön çapraz bağ

Hocam merhaba nişanlım şu an eğitimde subay bitirmesine iki ay kaldı ama maalesef sakatlandı zıplama parkurunda sağ ayağının üstüne düştüğü için menisküsünde ve ön çapraz bağında yırtık varmış acil ameliyat olması gerekir mi çünkü eğitimine iki ay var günlük aktivitelere ve eğitime katılıyor sadece spor aktivitelerine katılmamaya çalışıyor son iki ay böyle idare edebilir mi ameliyat olmadan mezun olduktan sonra olursa eğitim hakkı yanmaz çünkü raporda yazanı iletiyorum ( medial menisküs arka boynuzunda horizontal ve vertikal seyirli yırtıklar mevcuttur. Ön çapraz bağ riptüre bağlı olarak normal konfigürasyonda izlenmemiştir. Mcl grande 1 sprain bulguları mevcuttur lcl grande1 sprain bulguları mevcuttur durum bu Hocam sağ olun şimdiden

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Hasan Tatari
Ortopedi ve Travmatoloji

Atlayıp zıplamıyorsa koşmuyorsa sorun pek olmaz ama gecikmemek te gerek.

23 Eylül 2020 11:12
ÖN
Soru Sahibi

Hocam üçüncü derece bir hastahaneye sevk etmişler sizin hastahaneniz randevu alıp size görünecek Hocam komutanlar rapor istiyor çünkü çok sağ olun hocam çok teşekkür ederim

24 Eylül 2020 14:26
Prof. Dr. Hasan Tatari
Ortopedi ve Travmatoloji

Geçmiş olsun.

4 Ekim 2020 12:01