sa
Soru Sahibi
21 Haziran 2020 13:04

memede kitle

merhaba. ben 24 yaşında nörofibromatozis hastasiyim. her iki mememde kitle var ama sol taraftaki oldukça büyük çünkü hissediyorum onu ve diğer mememe göre daha büyük olmaya başladı. doktor alınması gerektiğini söyledi bu boyuta gelince alınması gerekiyor dedi ama ben en başta belirttiğim hastalığımdan dolayı korktum narkoz etkisi lekelerimi artırır diye bekledim şimdi de virüs çıktı kaldım böyle . aldırmak için geç kalırsam memem kötü bir şekilde deforme olur mu. nf tıp 1 hastasiyim bu arada. doktor ameliyat isteyeni 4 5 ay kadar oldu. sizce ne yapmalıyım bir an önce aldırayım mi lekeden korkuyorum ama bu kez de mememin şekli fena bozulur mu

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Enver İhtiyar
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Sizi görmeden kesin bir şey söylemem mümkün değil.ancak memede ele gelen kitlelerde tanı koymak önemli.biyopsi gerekiyor gibi.biyopsi şekli tru cut biyopsi veya açık biyopsi şeklinde olabilir

21 Haziran 2020 20:25
sa
Soru Sahibi

biyopsi alındı. kötü bir sorun dedi doktorum. ama boyutu büyükmüş alınması gerek dedi. ben baya beklettin şimdi daha çok büyüdüyse meme şeklinin bozulması gibi bir durum var mi ondan korkuyorum ve narkozun var olan hastalığıma yan etki yapmasindan sizce yapar mi teşekkür ederim yanıt verdiğiniz için

22 Haziran 2020 12:02
Prof. Dr. Enver İhtiyar
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Patoloji raporunu bilmiyorum.Doktorun alınması gerek dediyse birşey diyemem .Ameliyatta estetik kurallara uyulursa fazla bir şekil bozukluğu olmaz

26 Haziran 2020 14:15