SS
Soru Sahibi
7 Ekim 2023 14:54

Memede kist

Hocam merhabalar 28 yaşında 2 çocuk annesiyim. Bundan 3 yıl önce sağ meme başına yakın bir yer de elime sertlik gelmesi sebebiyle USG cekildi. Kitle 1 cm çapında duktal ektazi dendi 3-6 ay aralıklarla takip yapıldı. Herhangi bir büyüme olmadı 3 sene içinde en son USG yi 3 buçuk ay önce çektirdim yine sorun yoktu fakat . Yine meme başına yakın bir yerde yine bir kitle hissediyorum. Üstüne bastırınca hafif el altından kayıyor orta sertlikte 3 ay da malignite gelişir mi? Bu da kist olabilir mi? Çok tedirginim yardımcı olur musunuz? Teşekkürler

5 cevap
Cevaplar (5)
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

Anlattıklarınıza göre endişeye gerek yok, 3-6 ylık kontrollere devam edin.

10 Ekim 2023 10:24
SS
Soru Sahibi

Hocam birde kardeşim için birşey sormak istiyorum izninizle. Koltuk altı temizliginden sonra yanık gibi olmuş koltuk altı ve yanık gectikten sonra 3 gün sonra çok küçük bir beze hissetmiş fakat zor bulunuyor bende kontrol ettim. Yerinde sabit değil yumuşak ve yuvarlak değil oval şekilde. Bu traslamaya bağlı yanık olduğu için lenf bezi şişmesi olabilir mi? Çok panik yapıyor doktora gidicek USG için kötü huylu birşey olsa yapısı sert ve kipirdamaz değil mi ?

22 Ekim 2023 17:27
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

Traşa bağlı olması muhtemeldir.

23 Ekim 2023 09:56
SS
Soru Sahibi

Hocam merhaba annem 52 yaşında hiç bir sikayeti yok ama ilk defa mamografi çekildi. Bir problem var mı goruntulerde? Bakabilir misiniz

7 Şubat 2024 13:40
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

Görüntü?

8 Şubat 2024 09:39
SS
Soru Sahibi

Teşekkür ederim hocam sonucu doktora gostereibldik buraya yükleme yapamadım. Bir sorum daha olucak stres ve sigara kullanımı durumunda crp de hafif yükseklik olur mu mesela bir kaç ay önceki Crp 1 Ken simdi 4 olması önemli mi?

20 Şubat 2024 00:30
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

önemli değil

20 Şubat 2024 09:31
SS
Soru Sahibi

Peki regl döneminde olmak bir miktar crp yi arttırabilir mi veya sigara ve yoğun stres?

20 Şubat 2024 14:12
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

olabilr

21 Şubat 2024 11:51