GN
Soru Sahibi
23 Ağustos 2017 12:03

Meme us (bilateral )

Mrb hocam bi yıldır meme kontrolü yaptırıyorum 32 yaşındayım bekarım .sol mememde saat üç hizasında areolaya 2 cm uzaklıkta 16.5*9 mm boyutta düzgün konturlu,kısmen heterojen yapıda hipoekoik solid lezyon izlenmiştir.sol memede büyüğü saat 9 hizasında areola komşuluğunda 5 mm çapında 2-3 adet kist ile uyumlu anekoık lezyon görülmüştür lenf nodu saptanmamıştır üçüncü kontrol uç kontrol sonucu da böle . Önerınız nedır hocam ???

1 cevap
Cevaplar (1)

SevgiliNurhan Hanım, Bu bulgular memenin kötü bir hastalığını düşündürmemekle birlikte karar verirken aile ve yakınmaların öyküsü ile birlikte hekimin fizik muayene bulguları birlikte değerlendirilmeli. Bunu da MR isteyen hekim arkadaşımın yaptığını umuyorum..Şüphe de kalınırsa sol memede aerolaya 2 cm mesafedeki kitleden İİAB (İnce İğne ile Aspirasyon)veya açık Biyopsi yapılabilir. İnşallah sizin için yeterli, tatmin edici bir yanıt olmuştur. Sağlıklı günler dilerim..

23 Ağustos 2017 13:52