BB
Soru Sahibi
7 Temmuz 2020 16:04

MEME KİSTİ

hocam merhaba her iki memede takip edilemesi gereken kislerim var. son 4 yıldır kontrole gidiyorum ve sürekli çaplarında büyüme var. rapor sonucum şu şekilde. Her iki memede cilt cilt altı yağlı dokular mamilla normaldir. her iki memede büyüklükleri sağda 19x11,5 mm ve solda 32x15 mm ebatlı yaygın basit ve komplike kistler dikkat çekmektedir. her iki aksiller bölgede patalojik görünüm ve boyutta LAP saptanmamıştır. sonucuma sizinde görmenizi istedim. sizce tehlikeli bir durum söz konusumudur. teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Cem Yılmaz
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Merhaba kistler kansere neden olmaz ama sorun şudur kistlerin çevresinde kanser oluşabilir ve atlanma riski artar. Bu nedenle mutlaka meme cerrahı tarafından muayene edilmelisiniz ve takibi bırakmayın

7 Şubat 2021 11:05