EK
Soru Sahibi
26 Aralık 2020 01:22

Meme kanseri ince iğne biyopsi

Merhaba doktor bey.annem göğüs kanseri tedavisi görüyor 1 yıldır.hazıranda ameliyat oldu ve kasım ayındaki kontrol ultrason sonucu tekrar biyopsi önerildi ve biyopsi yapıldı.Patoloji sonucu yeni çıktı. Tanı olarak şöyle yazıyor : MALİGNİTE YÖNÜNDEN NEGATİF YAYMALAR ; sağ meme, ince iğne aspirasyonu. -Gönderilen materyal yağ dokusu fragmanlarından ibarettir. Ne demek acaba ? Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Öner Menteş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Kaan Bey, Merhabalar. Burada iki konudan bahsedebiliriz. Eğer doğru yerden biyopsi alını ise sonuç temiz demektir. Ancak yağ dokusu fragmanları ibaresinden dolayı biyopsi tekrarı gerekebilir. Öncelikli olarak radyoloğunuz ile görüşmek uygun olacaktır. Saygılarımla

2 Nisan 2021 09:00