CS
Soru Sahibi
4 Şubat 2019 12:21

Meme Ca Metastaz

Hocam Merhaba Annem 48 yaşında Evre 2a hormon(+) her2(-) Grade 3 invaziv dukt. karsinom Meme Ca. hastası. Koltuk altı lenf nodlarının hepsi temizdi. Memede 3,5 cm'lik tek kitlesi vardı Cerrahi ve 4 kür kemo bir sene önce bitti sonrasında 30 seanslık radyoterapi şu andada Tomoksifen kullanıyor. Tüm kontroolerimiz devam ediyor 3 ayda bi doktorumuz bi sorun olmadığını söyledi. Merak ettiğim şey metastaz korkusu yaşıyoruz herkeste metastaz olurmu belli bi zaman geçtikten yıllar sonra mutlaka kesin metastaz yaparmı bu kanser metastazı önlemek için önlemler alabilir miyiz şimdiden ilginize teşekkürler

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Sadi Kerem Okutur
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Elbette ki her meme kanseri hastasında metastaz olmaz, yıllar geçtikçe metastaz yapma riski artmaz, tersine azalır. ancak hiç bir zaman bu risk sıfır değildir, bu yüzden en önemli önlem muntazam olarak kontrollere devam etmektir. GEçmiş olsun.

5 Şubat 2019 13:01
CS
Soru Sahibi

İlginize teşekkür ederim hocam

6 Şubat 2019 08:58
Prof. Dr. Sadi Kerem Okutur
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Rica ederim.

6 Şubat 2019 10:00