AH
Soru Sahibi
1 Ağustos 2013 17:51

mama desteği

teşekkür ederim doktor hanım.bazı sorular sormuşmuşsunuz bana.bebğim su an 40 günlük.3300 olr.doğdu ,5 gün sonra 2950 ye indi.15 günde 3080 oldu,daha sonra mama desteğini arttırdım 24. gün 3380 cıktı,30.gün 3450 ye çıktı.su an günde bazen toplam *** *** ** cc ye çıkabiliyor aldığı mama.bu şekilde devam edeyim mi mama desteğine,öncelik zaten anne sütü veriyorum,deniyorum mutlaka.en son care olarak mama tak.yapıyorum.süt sıkıntım var.hiç kusma sıkıntımız yok.olmadı.gündüzleri mi vermeliyim mamayı,emzirme olayı olmadan süt birikmeli mi geceye? ne önerirsiniz, ya da doğru yolda mıyım sizce? teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ayça Aslan Kıykım
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Az kilo almış ancak anne sütü bebek emdikçe daha çok üretilir Moralinizi bozmadan gündüz sık sık emzirin Sizin uyumanız sütünüzü arttıracaktır Biberon emmek bebeklerin kolayına gelir daha az efor sarfettirir Ancak emme kasları gelişmesi için emmesi lazım O zaman daha iyi emer sizi Mamayı gece tercih edin Tartıyla takip edip mamayı giderek kesebilirsiniz

1 Ağustos 2013 23:36