kB
Soru Sahibi
25 Eylül 2012 16:59

Makulopati

Merhabalar 42 yaşındayım 23 yaşında konjenital bilateral makulopati teşhisi kondu.% 20-25 oranında bir görme kaybı vardı.2 fakülte bitirdim araç kullanıyorum. .Tek problemim küçük yazıları okuyamamaktı.Yaklaştırıp okuyabiliyordum.son 2 yıldır yaklaştırdığım halde zorlanıyorum.büyüteç ve/veya büyük puntolu yazı kullanıyorum.Bu durum yaşa bağlı mı?düzelir mi?Hastalığım hakkında bilgi bulmakta çok zorlanıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Mete  Dolkay
Op. Dr. Mete Dolkay
Göz Hastalıkları

MAKÜLOPATİLER DEGİŞİKLİK ARZ EDER SİZİNKİSİ JÜVENİL MAKÜLAPATÜ SEBEBİ KONJANİTALDİR BU İŞİ BİLEN DR ARKADAŞLAR VARDIR ONLARA MÜRACAAT EDİNİZ

26 Eylül 2012 12:44