ŞN
Soru Sahibi
17 Mart 2021 21:02

makat hastalıkları

Merhabalar hocam. Yaklaşık 2 yıl önce roaccutane kullanmıştım. O dönem ciddi bir kabızlık sorunu yaşadım ama sonradan eski dışkılama alışkanlığıma döndüm. Bu olaydan sonra makatımın arkasından et parçası sarktı. Bazen şişiyor bazen büzüşüp küçülüyor. Kanama ya da ağrım olmadı. Bir de son günlerde fark ettim ki ıkındığımda makatım şişiyor. Normal pozisyona geçince sadece bi tane morumsu mavimsi çok az şişik bir yuvarlak bir şey gözüküyor. Bunlar ne olabilir? Görüntü dışında beni rahatsız eden bir şey yok.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Atilla Kaya
Genel Cerrahi , Proktoloji

Et parçası dediğiniz deri kıvrımı, şişmesinin sebebi de deri kıvrımının ıkınma sonucu kanla dolması gibi görünüyor. Estetik amaçlı alınabilir, ıkınmazsanız fazla şişmez

13 Nisan 2021 18:03