YD
Soru Sahibi
25 Eylül 2016 00:34

Lütfen yardımcı olun gömülü 20 lik diş

Merhabalar öncelikle, ben 21 yaşındayım ve sol yanağım diğer yanağıma oranla şiş ve sol tarafımda gömülü 20lik diş var herhangi bir ağrı sızı yok. Ama yüzümde fotoğrafa baktığımda bi asimetri görüyorum bu yüzden. Dişlerimde ise dikkatimi çeken öndeki tavşan diş mi diyolar bilmiyorum o iki dişimle arasındaki çizgi aşağıdaki 2 dişimin aralık çizgilerim uyuşmuyor yani çizgiler biri sağda biri solda kalıyor. Eğer bu 20 lik dişten kaynaklanıyor ise çekildiğinde Vs. Yüzümdeki şiş iner asimetri ortadan kalkar mı?Lütfen yardımcı olun nedeni ne olabilir? İki gündür bunu düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Merve Bulut Köse
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Yüz ve çenedeki asimetri ve şişliklerin çeşitli sebepleri vardır. Bunlar dişsel, kemiksel, kassal ve bunların birlikte olabildiği rahatsızlıklardan dolayı meydana gelebilir. Dişhekiminizin yapacağı genel bir tekik ile şişliğin sebebi belirlenebilir. Bu şişlik 20 yaş dişinden kaynaklıysa, 20 yaş dişi çekimi sonrası yüzünüzdeki şişlik inebilir fakat üst ve alt dişler arasındaki orta hat uyumsuzluğu düzelmeyecektir. Üst ve alt dişler arasındaki uyumsuzluk ortodontik tedavi ile düzeltilebilir. Sağlıklı günler diliyorum.

10 Ekim 2016 20:30