ÇN
Soru Sahibi
30 Aralık 2018 21:25

Lütfen cevap yazın çok korkuyoruz

Lütfen yardım !! Annemin lenfinde nüks var radyoterapiyle küratif iyileşir mi Çok korkuyoruz lütfen !!!! annem serviks kanseri 2,5 yıl önce kemoterapi aldı 1 yıl sonra pelvik ekzenterasyon yapıldı (kolostomi ve ürostomi var) 1,5 yıl temiz çıkmasının ardından tomografide şüpheli bir yer çıktı ve Şuanki pet sonucu internal iliak zincirde ( suv max 6,8 ) 17x12 boyutunda fdg tutulumu olan lenf nodu vardır. Birkaç tane daha aynı bölgede lenf tutulumu var ama suv max düşük . Bize bir ay bekleyelim dediler neden bekletiyorlar. Henüz radyoterapi almadı ama kemoterapi öneriyor ve radyoterapi için zor bir yerde olduğunu söyledi tıbbi onkolog ,, bu durumda prognoz kötü müdür?? Eksik kalan bilgi varsa hemen

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sadi Kerem Okutur
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba, mevcut durumla ilgili web üzerinden yorum yapmak sizi yanlış yönlendirme riski taşıdığından kesinlikle doğru olmayacaktır. En rasyonel yaklaşım hastanızı ve tüm tetkiklerinizi birlikte değerlendirerek yorum yapmak olacaktır. Geçmiş olsun.

4 Ocak 2019 10:12