KN
Soru Sahibi
9 Şubat 2021 09:26

Lupus şüphesi

Hocam merhabalar 24 yaşında kadınım tırnağım da sanırım adı beau olan çizgilerden mevcut yatay olarak iki elimin 3 parmağında da var hafif engebeli tümsek gibi duruyor yüzük parmaklarımda ve serçe parmaklarım da yok cildiye doktoruna gösterdiğimde çok elleme ve manikür yaparken dikkat et dedi sadece herhangi bir tetkik istemedi Bu arada bu tümsek görünümü ben de çok uzun zamandan beri var sanırım 2 3 sene kadar ama ben nedense şimdi dikkat ettim ve araştırdım İnternette Lupus belirtisi olabileceği yazıyor benim saçımdaki egzama dışında herhangi bir cilt döküntüsü ya da eklemlerimde şişme vs yok suan roaccutane kullanıyorum onun sonucunda olan cilt döküntülerim var sadece Hemogram kan testlerim normal idrar tetkikimde normal Bir keresinde cpr bakılmıştı oda normal akciğer grafisi vs normal ve boynumda lenf nodu var ama bir sürü doktora sormama ragmen hepsi reaktif dedi ve önemsememem gerektiğini söyledi ilkten birisi büyüktü ama oda baya indi hissedebiliyorum sinüzit geçirdim biraz ağır onun yüzündende 2 tane daha çok ufak lenf nodum çıktı bu tırnak engebesi neden olur hocam böyle belirtilerle lupus olma olasılıgı varmıdır gerçekten kafayı yıcem düşünmekten hocam sanırım hodgkin lenfomada da görülüyor muş ama doktorlar bu lenf nodların önemsiz dedi ne yapacağımı bilmiyorum hocam gerçekten özele gidicek ne bütçem var ne olasılığım sigortam yok lütfen yardım edin

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Osman Şener
Dahiliye - İç Hastalıkları , Alerji Hastalıkları

Geçmiş olsun. Uygun bir zamanda sizi göreyim. Bilgi ve randevu almak için *** *** ** numaralı telefonu arayabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

10 Şubat 2021 16:41