DB
Soru Sahibi
13 Mayıs 2019 09:21

LUPUS ANTİKOAGÜLANI

Hocam Merhaba , *** *** ** testi yaptırdım LA TARAMA : 50.*** *** **) LA KONFİRMASYON 30 -38 LA TARAMA ORANI 1.5 NEGATİF :08-1.2 SONUC :ZAYIF POZİTİF 3 AY SONRA MAYIS 10 TEKRARLAMA LUPUS TARAMA 46.1 SN HASTA/REFERANS :1.15 POZİTİF ( REF<1.10 ) LUPUS TARAMA SONUC : POZİTİF LUPUS DOGRULAMA :35.2 SN DOGRULAM İLE DÜZELTME %19.6 SONUC : DOGRULAMA TESTİ İLE DÜZELTME ORANI >%10 İSE SONUC POZİTİF KABUL EDİLMEKTEDİR. SONUCU YORUMLAYABİLİR MİSİNİZ.ASPİRİN KULLANMALI MIYIM .BU POZİTİFLİK NE KADAR SÜREDİR VÜCUTTA OLABİLİR .İLERİDE SİSTEMETİK LUPUS OLABİLİR Mİ. not : herhangi bir damar ile ilgili veya farklı bir hastalıkla ilgili bir durumum olmadı

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Mesut Onat
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Hiçbir şikayetiniz yokken bu test size yapılmış olamaz. Mesela ben kendime hiç bu testi veya ihtiyacım olmadan herhangi bir testi yaptırmıyorum, size neden yapıldığını anlayamadım. Klinik olarak gerçekten bir sorununuz yoksa testin de bir anlamı bulunmamaktadır.

16 Mayıs 2019 03:59