yT
Soru Sahibi
29 Eylül 2018 20:19

Lezyon kist

Merhaba goguslerimde asiri esitsizlik vardi doktorumda ultrason istedi sonucu boyle cikti 26 yasindayim degerlendirirseniz sevinirim Sol meme saat 2 radiusu areolaya 1cm mesafede 12×5,5 mm boyutunda uzun aksi cilde parelel yerlesimli hipoekoik solid karekterde Fa ile uyumlu lezyon izlendi.Sag meme saat 10 raidusu areolaya 2 cm mesafede 6,5×3,5 mm boyutunda benzer karakterde Fa ile uyumlu lezyon saptanmistir. Ayrica sag meme ust dis kadranda 5 mm yi gecmeyen aneoikik icerikli basit meme kistleri izlenmistir.

2 cevap
Cevaplar (2)

Öncelikle geçmiş olsun Tuğba hanım. Her kadında bir Meme ile diğeri arasında belirli bir oranda boyut farkı normaldir. Ancak bu fark aşırı ise incelenmelidir. US de bahsedilen lezyonlar boyut farkı yaratmaz. Fibroadenom ve kistler iyi huyludur. Endişe veren lezyonlar değildir. Bir uzmanın takibine girmenizi öneririm. Sağlıcakla kalınız.

30 Eylül 2018 23:33
yT
Soru Sahibi

Cok tesekkur ederim cok sagolun

2 Ekim 2018 16:05

??

3 Ekim 2018 10:35