BY
Soru Sahibi
31 Aralık 2020 12:55

Lenfoma Pet Sonucu

Hocam eşimin pet sonucu yorumlarsanız sevinrim. Diffüz Büyük B hücreli lenfoma, evre 1. 6 kür r-chop tedavisi aldı. NHL tanısı nedeniyle 6 kür KT alan (16,11,2020) olguda tedavi yanıtını değerlendirme amacıyla FDG PET/BT tetkiki yapılmıştır. BULGULAR : -Sol aksillada büyüğü 22 mm çapında olmak üzere birkaç adet lenf nodunda artmış FDG tutulumu (SUVmax:yeni:1,45;eski:1,5) izlenmiştir (Deauville 2). -Bilateral akciğer üst lob apikal segmentte lineer dansite artım alanlarında FDG tutulumu izlenmemiştir. -Dalakta izlenen 13x16 mm boyutlarındaki hipodens lezyonda belirgin FDG tutulumu izlenmemiştir. -Görüntüleme alanına giren diğer vücut bölgelerinde FDG’nin biyodağılımı normal fizyolojik sınırlardadır. YORUM : Aktif malign hastalık ile uyumlu olabilecek patolojik düzeyde artmış metabolik bir odak izlenmemiştir. *** *** ** tarihli FDG PET görüntüleri ile kıyaslandığında: bulgularda anlamlı değişiklik saptanmamıştır.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sadi Kerem Okutur
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba, bir hematoloji uzmanına danışmanızda fayda var, geçmiş olsun.

31 Aralık 2020 21:04