KK
Soru Sahibi
15 Şubat 2020 20:33

Lenf nodulleri

Boynumda büyük olmayan bezelye tanesi kadar lenf bezleri var dışardan belli olmuyorlar iyice bastırınca belli bir iki tane ve boynumun her iki tarafında bu normal midir

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Mustafa Benekli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Genellikle diş vs infeksiyonuna bağlı olur. Nadiren özellikle hızlı büyümesi halinde kötü huylu birşey olabilir. Takibi ve ilerisi için referans olması bakımından bir boyun ultrasonu çekilmesini öneririm. Geçmiş olsun

16 Şubat 2020 16:13
KK
Soru Sahibi

Tamamdır hocam teşekkür ederim en iyisi bir ultrason cektirmek. Aslında boyun dedim ama biraz yanlış olmuş olabilir submandibular bölgede tıp öğrencisi olduğum için çok takıntı yaptım bunu. Yani lenf nodları palpe edilebilir mi hocam o bölgede. Bazı yerlerde edilebilir yazıyor ama sizin görüşünüzü de almak isterim.

16 Şubat 2020 20:25
Prof. Dr. Mustafa Benekli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Submandibuler lenf nodları palpe edilebilir. Genellikle diş problemine bağlı olurlar. Geçmiş olsun

17 Şubat 2020 14:14