ST
Soru Sahibi
25 Şubat 2020 17:28

Lenf nodları

Merhaba, yaklaşık 2 senedir boynumun sağ ve sol taraflarında ve kulak arkasında 6-7 adet şişlik bulunmakta. Bu şişliklerden birkaçı bitişik, diğerleri ayrı ve hiç küçülmüyor. 1 sene önce muayene oldum ve önemsiz olduğu, enfeksiyon kaynaklı olabileceği söylendi..2 sene civarı geçmeyen bir enfeksiyon olur mu? Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Metin Işık
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Bazen iyi huylu lenf bezi büyümeleri ve lipom denen yağ bezleri bu tür şişlikler yapabilir. Kilo kaybı ateş gece terlemesi yok ise endişe etmeyin

25 Şubat 2020 19:35