GN
Soru Sahibi
30 Temmuz 2020 14:48

Lenf bezi büyümesi

Merhaba hocam, size lenflerle ilgili ssorum olacaktı. Benim boynumda, koltuk altında, kasıkta lenf nodları mevcut. Meme protezi ameliyatı olmustum kolumun altındaki lenf nodu ondan sonra oluştu yaklaşık 10 aydır var. Sürekli kontrollere gittim neredeyse 2 ayda bir lenf nodlarıma baktırıyorum ultrasonla hepsi reaktif gözüküyor yağlı hillusları korunmuş, ayda bir kan değerlerime baktırıyorum hepsi normal çıkıyor. Bu 10 aylık süreçte iki kere periferik yayma yaptırdım onların sonucuda normal çıktı. Ayreten toraks bt ve tüm batın tlmografide çektirdim onlardada herşey normal çıktı patolojik lenf nodu saptanmadı, kasığımdaki lenf nodu yaklasşık 2 senedir var kolumun altındaki ameliyattan sonra çıktı ve büyüme küçülme olmadı. Hocam size sorum bu lenf nodları kötü birşey olsaydı lenfoma tarzı bu kadar tetkikte belli olurmuydu(hepsi normal reaktif büyüme olmaması durumunda) ?? Muayene olduğum doktorlar biyopsi istemedi fakat aklıma takılan hepsinin farklı bölgede çıkıyor olması şüphe uyandırırmı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sadi Kerem Okutur
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Bazı kişilerde bu olur ve bu kadar sürede bir sorun çikmadiysa bundan sonra gelişme ihtimali düşük. Geçmiş olsun.

30 Temmuz 2020 20:13