KZ
Soru Sahibi
5 Ekim 2021 15:24

Leke tedavisi

Doktor hanım, doğuştan çilli ve maalesef özellikle son 10 yıldır lekeli cilde sahibim. Uyguladığınız leke tedavileri hakkında kısaca bilgi almak isterim. Çok teşekkürler.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Merhaba, Leke bizim en sevmediğmiz ve maalesef tedavi etsek bile her yıl nüx eden ve işlem gerektiren konulardan. Deri tipi açısından leke oluşumuna yatkın bireylerde, lekenin dermal mi yani, derin mi? yoksa epidermal yani yüzeysel mi onu değerlendirmek gerekir. bunun için Wood ışığı degerlendirmesi yapıyoruz. Eğer derin yerleşimli ise tedaviye yanıtı azdır. Yüzeyel lekelerde mezoterapi, bazı lazerler ve peeling tedavileri kullanılabiliyor. Bizim kliniğimizde mezoterapi, prp ve altın iğne tedavileri mevcut. Diğer lazer cihazları ve peeling yok. Ayrıca, mutlaka güneş koruyucu, antioksidan içeriklibakım kremlerini sürekli kullanmanız gerekmektedir. Geçmiş olsun.

6 Ekim 2021 13:17
KZ
Soru Sahibi

Vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Mezoterapi, lazer ve karbon peeling denedim ama çok etkili olmadı. Acaba sadece krem kullanarak tedavi etmeniz mümkün olur mu?

6 Ekim 2021 13:32

Zaten bireysel anlamda Etkin Güneş koruyucu, özellikle antioksidan C ve E vitamini içerikli bakım kremleri kullanmanız şart. Bunun dışında bitakım leke açıcı kremler veriyorum ama hastanın cilt tipi ve yapısına göre veriyorum

6 Ekim 2021 15:40
Uzm. Dr. Fatma Erden
Uzm. Dr. Fatma Erden Dermatoloji

Yazar toplam 46 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Aknetrent Diane Uzm. Dr. Fatma Erden
Sivilce lekesi Uzm. Dr. Fatma Erden
Durumex krem Uzm. Dr. Fatma Erden
Yüzde yanma hissi Uzm. Dr. Fatma Erden
Zoretanin mikro doz Uzm. Dr. Fatma Erden
Dermatoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Doç. Dr. Okan Aksoy Dermatoloji
Uzm. Dr. Pınar Koç Dermatoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube