ZA
Soru Sahibi
18 Aralık 2021 20:19

Kulak kiri

Hocam merhabalar. Benim bir süredir kulak tıkanıklığım vardı. Bir doktora göründüm, çok dolmuş deyip temizledi ve serumex isimli bir kulak damlası verdi. Kullanmaya başladım fakat, sol kulağımdaki tıkanma devam ediyordu, ardından başka bir doktora göründüm, kir var temizleyelim dedi bırakmadım. Temizletmenin iyi olmadığını söyleyenler olunca ikinciye temizletmeye korktum açıkçası. Bu konu hakkında danışacaktım. Kulak temizlemenin bir zararı var mı, temizletmeli miyim yoksa damladan mı gitmeliyim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Selçuk Onart
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Beklerim mikroskop altinda yapiyorum

23 Aralık 2021 16:45
Prof. Dr. Selçuk Onart
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Enjektörle kulak işçine su püskürrülerek temizlik yapılıyorsa ASLA YAPTIRMAYIN. MİKROSKOP ALTIND İSE KUKLAGINIZI TEMİZLETMENİZİ ONERİRİM . Beklerim Efendim. *** *** **

27 Aralık 2021 20:09
Prof. Dr. Selçuk Onart
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

zararlıdır.

21 Ocak 2022 19:38