15 Nisan 2019 10:14

KULAK ÇINLAMASI, DENGESİZLİK VE GÖRME BOZUKLUĞU

Sayın Hocam, Kulak çınlaması, dengesizlik ve görme bozukluğu için Beyin ve Sinir bölümüne gittim ve doktorum önemli olmadığını sadece fizik tedavisi önerdi fizik tedavimi oldum fakat iyileşemedim, aşağıdaki sonucum hakkında sizlerinde değerli bilgi ve yönlendirmenizi rica ederim teşekkürler. C4-C5 intervertebral diskte anterior subaraknoid mesafeyi hafif derecede daraltan, santroposterior protrüzyon mevcuttur. Spinal kanal ön arka çapı, bilateral nöral foramenler normaldir. C5-C6 intervertebral diskte anterior subaraknoid mesafeyi sol anteriordan oblitere eden, spinal korda sol anteriordan bası oluşturan, sol nöral forameni daraltan, sol paramediyan akut protrüzyon mevcuttur. Bu düzeyde spinal kanal ön-arka çapı en dar yerinde 9mm ölçülmüştür. Bilateral nöral foramenler açıktır. C6-C7 intervertebral diskte anterior subaraknoid mesafeyi sol anteriordan daraltan, sol paramediyan protrüzyon mevcuttur.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Uğur Özkan
Beyin ve Sinir Cerrahisi

İYİ GÜNLER.. Kulak çınlaması, dengesizlik ve görme bozukluğu İÇİN YAPILAN BOYUN MR İNCELEMEDE ÇIKAN SONUÇLAR BU GİBİ DURUMLARA NEDEN OLMAZ.. SIKINTILARINIZ DEVAM ETMEKTE İSE NÖROLOJİ VE KBB KONTROLÜNE GİTMENİZ UYGUN OLACAKTIR.. GEÇMİŞ OLSUN

6 Mayıs 2019 11:26