YH
Soru Sahibi
18 Mayıs 2018 17:14

Kromozom anomalisi

İyi günler hocam ben ağustos ayında bir gebelik geçirdim bebeğimin kesesi büyümediği için 9 haftalıkken kürtaj olmak zorunda kaldım.bebeği kromozom incelemeye gönderdik ve sonuç 68 XXX -18 geldi.sonrasında bizden kromozom analizi yapıldı eşimle birlikte bizim sonuçlar normal çıktı 46 XX ve 46 XY şeklinde.sorum şu hocam bebekteki bu kromozom anomalisi bir sonraki gebeliğimde de tekrar eder mi? Normal yolla hamileliği deneyebilir miyiz yoksa direk tüp bebek mi yapmalıyız bu sonuçlara göre.şimdiden ilginiz için teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Normal gebelik deneyebilirsiniz ama yaş faktörü yumurt rezerviniz gibi bağımsız faktorlerin varlığını düşünerek kadın doğum doktorunuz ile ortak karar olmanız daha doğru olur

19 Mayıs 2018 02:44