TB
Soru Sahibi
30 Haziran 2018 09:02

Kolesterolyuksekligiy

) SORU Kolesterolyuksekligiy ) SORU Kolesterolyuksekligiy Hocam saygılar evvelki cevabınızı teşekkürler son tahlil sonucumu yorumlayıp önerimizi ihtiyacım var hdl 40ldl 140trig 240 tkol239hbac1 5.25 ldl ve trigleseriti düşürmek için ne yapabilirim gergin yarım saat yürüyorum başka ne yapabilirim haftada3yumurtagunde 10zeytin yiyorum kolesterol ilacı sersemlik unutkanlık yaptığı için kullanamıyorum son bir aydır kahvaltıda keçiboynuzu pekmezi üzüm pekmezi yiyordum o yuzdenmi trigleseriti yüksek. Cikti beslenme. Önerimiz yokmu Hergiun 1000mg omega3 içiyorum zararı varmı tesekkurler prostat için kabak yağı gunde5damla içiyorum yağları yukseltirmi Gizle 1

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Eşref Araç
Dahiliye - İç Hastalıkları

Hekiminize danışmadan herhangi bir ilaç yada geleneksel bitki ve yağları kullanmayınız. Sonuçlarınız kötü değil ama idealde değil. Dahiliye ve endokrin polikliniğine basvurursaniz hem gerekli tedaviyi alırsınız hemde diyetisyene yönlendirerek beslenmenizi düzenleyebilir. Yumurta kolesterol içeriği yüksek olduğundan çok fazla tüketmeniz uygun olmayabilir

30 Haziran 2018 09:14