TB
Soru Sahibi
29 Eylül 2019 10:41

Kolesterolyuksekligi

Menü Ana sayfaBenimsayfamSorularım (#*** *** **) SORU Kolesterolyuksekkigi Menü Ana sayfaBenimsayfamSorularım (#*** *** **) SORU Kolestetolyuksekligi saygilar son tahlilde hdl40ldl140trig237tkol230 ldlyi trig dusuremiyorum hafyada3yumurta hetgun7,zeytin her sabah dogal hindistan cevizinden bir cay kadigi iciyorum unutkanliga iyi geliyor bu doz zarari varmi oneriniz yokmu nasil beslenebilirim ayrıca kahvaltıda bir dilim tulum peyniri yiyecek zararı varmi .ez.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Gonca Aylin Tuhta
Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba..yediklerinizle ilgili çok sıkıntı olduğunu dusunmuyorum...Haftada 3-4 kez degisken hızlarda 30dk yı gecmeden yürüyüş öneririm..Yine düşmezse. Kilo ve karaciğer yağlanması ile birlikte ise ikinci basamak; ilaç dışında yeni yaķlaşımlara başvurmak gerektiğine inanıyorum..Eti kısıtlamadan hatta yoğun tuketerek trigliserid 500lerden 180lere düsen hastalarım oldu..saygılarımla...

29 Eylül 2019 12:47