B.
Soru Sahibi
20 Temmuz 2019 08:16

Kolesterolyukseklıgı

Sorunuz: HOCAM SAYGILAR BEN GECEN YILLA KADAER ONERI UZERINE sadeceKEPEKLI EKMEK YIYORDUM HEMDE BOL KABIZLIGA VE KOLESTEROLA IYI GELIR DIYE AMA HEP FERRITIN DEGERIM 10LARDA CIKIYORDU KEPEKLIYI BIRAKINCA TAM BUGDAY YEYICEve 6ay ferrum hapı aldım hemogram değerleri demir demir bağlama normal b12normal değer sadece ferıtın11-15aradı cıkıyor 6AY ICINDE FERITIN 80LERE CIKTI BU KADARMI ETKILI TAM HEMOGRAM NORMAL CIKIYORDU BENI AYDINLATIRMISINZ EMILIM BOZUKLUGUNDAN OLABILIRMI LDL DEGERIM 143 GUNDE 1*5 SAAT TEMPOLU YURUMEME RAGMEM HDL 41LERDE CIKIYOR ACABA TIP KAYNAKLARINDA GUNDE YARIM SAATEN GAZLA yURUMENIN HDL VE LDLYE FAYDASI YOKMU BENDE BOSUNA KENDINI YORMAYAYIM TESEKKURLERTKOLL 229 HDL 41 TRIG 250 LDL 143 keten tohumu gunde azamı 1 tatlı kasıgı alıyorum onemlı zarar Gizle

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Nuray EVRİN
Dahiliye - İç Hastalıkları

Ferrumla bu kafar yukselmesi normal ancak niye düstü bunun araştırılması lazım . Yğrüyüs hdlyi arttırır. Ancak tek başına değil .yasam tarzınızın ve beslenme şeklinizin ayrıntılı şekilde değerlendirilşp ona göre beslenme ve takviye planlanması yapılmalı.

21 Temmuz 2019 12:53