3 Ağustos 2015 19:57

kolesterol

Menü (#*** *** **) SORU Şeyhmus BAYRAKTAR57 YaşındaMardin / EmekliKOLESTEROLhocam saygılar yenı yaptıgım tahlıl sonuclarını yazıyorum degerlı gorusunuzu almak ıtıyorum tkoles 244 tıg 200 hdl 55 vldl 41ldl 147 hbac1 5*1 ferrıtın 47 demır 139 demır baglama 223 tsh 1*38 kolesterol hapı almam dogru olurmu pre dıyabetım var HOCAM SONUCLAR NASIL onerınıze tesekkurler tam hemogram normalaclık seker *** *** ** tokluk azamı 150ı asmıyor hocam kolesterolu nasıl bır dıyetle dusurebılırım gunde 1 tatlı kasıgı keten tohumu alıyorum zzararı varmı onerınıze tesyakınlığınız var o Yüzden yağdan fakir bir diyet ve spor

1 cevap
Cevaplar (1)

Az yağlı ve az kolesterollü diyette etlerin görünür yağlarından uzak durun, kaı yağlar tüketmeyin, zeytinyağı ve ayçiçek yağını belirli ölçülerde karıştırarak az miktarlarda tüketin. Kızartmalardan uzak durun, haşlama,fırında ve ızgarada yemekler tercih edin. Kan dğerlerinizle iligli de mutlaka bir hekimle görüşün. iyi günler

6 Ağustos 2015 16:45