İZ
Soru Sahibi
29 Mayıs 2020 10:51

Kolesterol yüksekliği

Hocam merhaba eşim 33 yaşında ve karaciğer enzimleri trigiliserid kolesterolü yüksek çıkıyo ilaç kullanmıyor yediklerine dikkat etmeye çalışarak ve az da olsa yürüyüş yaparak düzene sokmaya çalıştık ama olmuyor çok fazla düşmüyor ne yapmamızı önerirsiniz ilaçsız düşüremez miyiz? Ceviz suyu denedik yaklaşık 1 aydır da kekik suyu denedik ancak çok fazla değerlerde değişme olmadı. Annesinde de kolesterol yüksekliği mevcut. ALT:60,GGT:62 ,total kolesterol :252,LDL:166 trigiliserid :204 Bi kaç gün önce kan değerleri bunlar bizi nasıl bir yol izlememiz konusunda yönlendirirseniz sevinirim. Kolay gelsin iyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Mesut Onat
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Disiplinli spor öneririm Ailede genetik kalp hastalığı varsa kolesterol düşürücü ilaç öneririm

29 Mayıs 2020 22:53