ŞK
Soru Sahibi
4 Şubat 2019 23:00

KOLAY GELSİN HOCAM NE DEMEK ISTEMIS RAPORDA İYIMI KÖTÜ MÜ

TORAKS BT İNCELEMESİ KLİNİK BİLGİ: Belirtilmemiştir. IV opak madde verilmeden elde edilen tetkikin incelenmesinde; Mediastinal vasküler yapılar normal konfigürasyondadır. Kalp büyüklüğü normaldir. Mediastinal ve hiler kitle ya da patolojik boyutta lenf nodu görüntülenmemiştir. Akciğer parankim alanlarının değerlendirilmesinde; her iki akciğer havalanmaları normal olarak görüntülenmiştir. Akciğer parankim alanlarında aktif infiltrasyon alanı ya da yer kaplayan lezyon saptanmamıştır. Sağ akciğer orta lob lateral segmentte içerisinde peribronşial kalınlaşmaların eşlik ettiği ince atelektazi alanı gözlenmiştir. Sol akciğer üst lob inferior lingüler segmentte lineer fibrotik dansite mevcuttur. Bilateral plevral sıvı izlenmemiştir. Toraks duvarını oluşturan kemik yapılar ve yumuşak doku elemanları normaldir.

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Fuat Erel
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

İYİ GÜNLER TOMOGRAFİ NE İÇİN İSTENDİ? RAPORDA ÖNEMLİ BİR ŞEY GÖZÜKMÜYOR. FİLMİ, VARSA YAKINMALARINIZLA BİRLİKTE GÖĞÜS HASTALIKLARI UZMANININ DEĞERLENDİRMESİ UYGUN OLUR

5 Şubat 2019 13:19
ŞK
Soru Sahibi

Hocam öncelikle teşekkürler.Balgamımda kan gördüm çok az miktarda sigara içince oluyor balgam ve cızırtı gibi ses oluyor göğsümde ilçedeki göğüs doktoru sıkıntı yok dedi sadece sağ akciğerinde bir tane bronş kalıcı genişleme yapmış dedi İL deki göğüs doktoruda bronşektazi dedi ama bilgi verilmedi şunu yap veya yapma diye. ilaç felan da verilmedi internetten araştırdım kalıcı felan diyo psikolojim bozuldu sigarayı bıraktım ve 27 yaşındayım yaklaşık 10 yıl içtim

5 Şubat 2019 17:29
Prof. Dr. Fuat Erel
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

Günaydın Sigarayı bıraktığınız için tebrik ederim. Mevcut rapordan anlaşıldığı kadarı ile şu an için bir şey yapmaya gerek yok. Geçmiş olsun

6 Şubat 2019 08:56
ŞK
Soru Sahibi

Teşekkür ederim hocam

6 Şubat 2019 10:57
Prof. Dr. Fuat Erel
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

.

6 Şubat 2019 15:50