OA
Soru Sahibi
11 Kasım 2021 01:36

Kızlık zarı

Kızlık zarı ile vestibul birleşikler ya hani iste onların tam birleştiği yer yırtılmış hocam biraz kızlık zarini da yırtmis dış kısmından fazla değil 1,2cm kadar iç dudaklara yakın yer zarın dış kısmını yani. Onun dışında hiç bir sorun yok kanama olur mu evlendiğimde ?o yırtıkta hiç kanama olmadı kızlık zarım geride o yırtıktan önce bakmıştım zarım sağlamdi o tarafa bakmamıştim zaten dış kısım zarım geride zar zor bakiyorum vestibulmun alt kısmı kapatiyor zarı sadece idrar deliği kısmı görünüyor yırtık kısım ama diğer yerler sağlambakmıştım önceden.Zarım geride biraz aşağıda kendim bakmak çok zor oluyor . Hocam sadece o yırtık kanamaya engel midir?birde kızlık zarı muayenesi hastanelerde yapılıyor mu?Hocam kendi kendine olmuş enfeksiyon yada doğum hapi sebep olur mu yırtılmalara pkostan dolayı kullaniyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kızlık zarı kendi kendine bozulmaz, isterseniz muayene olabilirsiniz, içiniz rahat eder Iyi akşamlar dilerim

11 Kasım 2021 22:11