SE
Soru Sahibi
18 Mart 2021 01:53

Kızlık zarı

Hocam bir önceki soruda size bunu sormuştum ama soru arşivlendiği için tekrar sormak zorunda kaldım şimdi. Genital bölgemi hortum tutarak yıkadığımı, kızlık zarıma aynadan bakmaya çalıştığımda sanki vajen duvarına kadar inen çentik gördüğümü söylemiştim ama içine hiçbir şey sokmadığımı kanamaya da rastlamadığımı söylemiştim siz de sorun olmayacağını söylemiştiniz. Hocam lavobada küçük tuvaletimi yaparken sanki tuvaletim ordan akıyor gibi geliyor ve bazen otururken o bölgede hafif ağrı oluyor bunun nedeni ne olabilir? Şuan bu dediğim düzeldi gibi hocam ama bunun sebebi ne olabilir?

4 cevap
Cevaplar (4)
Op. Dr. Aysu Nida Dai
Kadın Hastalıkları ve Doğum

İdrar yoku enfeksiyonu olabilir

18 Mart 2021 11:34
SE
Soru Sahibi

Hocam peki bunun geçmesi için ne yapmam gerekiyor? Bazı günler tekrarlıyor bu olay. Ama anlamadığım neden o çentik olan kısımda ağrı oluyor. Bu normal midir? Bir de adet duzensizligi için kür kullanıyorum o yüzden mi bilmiyorum çok berbat kokan sarı-kahverengi arası renkte akıntım var 1-2 haftadır. Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum hocam.

19 Mart 2021 21:59
Op. Dr. Aysu Nida Dai
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Doktora gitmeniz gerekir

20 Mart 2021 00:36
SE
Soru Sahibi

Hocam peki bunun muhtemel sebebi iltihap olmasıdır değil mi? Yani kızlık zarındaki çentik ya da kızlık zarı biz hiçbir şey yapmıyorken kendi kendine açılıp yırtılmaz değil mi?

20 Mart 2021 16:45
Op. Dr. Aysu Nida Dai
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yırtılmaz

21 Mart 2021 00:15
SE
Soru Sahibi

Hocam peki bu iltihap neden sadece belli bir taraftan geliyor. Yani iç çamaşırımın sadece sağ tarafına leke geliyor ve bazen sadece o tarafta ağrı oluyor bu normal midir?

3 Nisan 2021 15:04
Op. Dr. Aysu Nida Dai
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Normaldir

5 Nisan 2021 11:17