NG
Soru Sahibi
26 Şubat 2024 21:03

hpv ve smear

İyi çalışmalar hocam 5 senedir hpv negatifim Smear testi sonucumda tanı benig sitoloji yazıyor,ancak mikroskopik bulgular bölümünde incelenen yayma preparatta süperfisial,intermedier hücreler görüldü,endoservikal hücreler görülmedi yazıyor Endoservikal hücre görülmediği için testi tekrar mı yaptırmam gerekiyor acaba .Patoloji raporumda yazanları yorumlayabilir misiniz rica etsem Teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Gonca Çoban Şerbetçioğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

muayene olmadan rapor sonuclarinin yprumlanmasi dogri bir yaklasim degildir

28 Şubat 2024 15:28