ÇE
Soru Sahibi
21 Nisan 2020 22:08

Kızlık zarı böyle durumlarda bozulabilir mi?

Merhaba hocam, 20 yaşındayım klozete oturup bacaklarımı biraz ayırarak genital bölgemi ve dış dudaklarının aşağısını jiletle temizlerken jilet biraz yan durmustu girdi çıktı gibi değil ama jilet bir yere takıldı sonra peçeteyle silince nokta kadar 1 damla kan vardı nerden geldiğini anlamadım daha da kan gelmedi, jilet bozabilir mi ya da jilet kesiği midir? İhtimal var mı? Muayene olmalı mıyım? Daha önce muayene oldugumda gerçi adetim de yakındı ama muayeneden 10-11 saat sonra lekelenme oldu sonra da kan geldi, küçük gazlı bezle iç dudakların üstünü bastırarak sildi, dış dudakları yanlara doğru çekti çok gerdi öyle muayene etti, çok çekmesi zarar vermez değil mi ? Halka şeklinde ve etli yapılıymış Bu kanayacağı anlamına mı geliyor? Yapısını sorduğumda çentik olsa söylenir miydi? Ayriyeten yastığa yapılan sürtünme, iç çamaşırı üzerinden elle temas veya çıplak şekilde vulva bölgesine elle temas etmek, dış dudakları hafif yana çekip bakmak kızlık zarını etkiler mi? Kafama çok taktım.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Nermin Köşüş
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

kızlık zarı çok yüzeyel değildir. bu nedenle vaginaya tampon vb bir şey sokulmadıkça bozulmaz.yani dışardan hafif baskı sorun oluşturmaz. bu nedenle endişelenmeyin. kızlık zarı muayenesini ancak kadın-doğum uzmanı yapar. zara zarar vermeden nasıl bakacağını bilir, bu nedenle yanlara çekiştirmesinden sorun olmaz. ama siz bunu kendiniz yapmaya çalışmayın.

29 Nisan 2020 12:40