ee
Soru Sahibi
28 Şubat 2024 15:18

kist

merhaba hocam 40 yaşında evli bir bayanım kasık agrısı ve rahim agrısı nedeniyle dahiliyeye gittim çekilen ultrason ve mr sonuçları aşağıdaki şekildedir. Uterus endometrıum çift duvar kalınlığı 12 mm ölçülmüş olup üst sınırdadır. Uterus korpus posterıorda 27x11 mm boyutlu hipoekoik alan izlenmiştir (myom?). Sağ overde 18 mm çaplı anekoik görünüm (folikül?) mevcuttur. Jinekolojik değerlendirme önerilir. mr sonucu: : uterus boyutları hafif fazla olup parankimi hafif heterojen görünümdedir.uterusta cok silik konturlu hipodens odakları mevcut olup intramural myom ile uyumlu olarak değerlendirilmiştir.ayrıntılı tanı için kontrastli pelvik mr inceleme önerilir.inceleme alanına giren kemik yapılarda patoloji saptanmamıştır.buna göre kadın hastalığı ile ilgili kötü bir şeymi var , adetimde ciddi anlamda azalma ve gecikme var ayrıca rahim ve kasık agırsıda çok oluyor bilgi verirseniz sevinirim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Gonca Çoban Şerbetçioğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

sizin bir kadin dogum muayenesi olmaniz uygun olur. bu ultrason tek basina yeteli olmaz .ilk planda muayene onemlidir.

28 Şubat 2024 15:28
ee
Soru Sahibi

teşekkürler , ultrason sonucu kötümü peki

28 Şubat 2024 15:35
Doç. Dr. Gonca Çoban Şerbetçioğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

hayir

28 Şubat 2024 15:56